Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prywatny folwark proboszcza

Utworzony przez Romek, 4 grudnia 2008 r. o 04:46
I jeszcze jedno co to jest ta ~ miss polonia~ ? Jakoś nie przypominam sobie obiektu który na ten tytuł zasługuje !! No ale sądząc po wypowiedziach to chyba z konkursu "Piękni inaczej"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafianie! Dziś wielki bunt... A kilkaset lat temu, kiedy powstawał wasz kościół? Skąd wzięły się pieniądze na jego budowę? To wasi przodkowie ciężką społeczną pracą i własnymi środkami zbudowali ten kościół. Ks. Kluska próbuje ratować tą parafię. W starej plebanii było baaardzo kiepsko i to dobrze, że Kapłan dba o ten budynek, bo przecież następny ksiądz proboszcz, który na pewno za ok. 4 lata (jeśli przez was nie wcześniej) przybędzie do waszej parafii będzie miał normalne warunki życia. Jeśli plebania była by już piękna i nowa, to logiczne, że priorytetem były by inne remonty. Widząc waszą "gorliwość" i poczucie odpowiedzialności za własną parafię, to nie zdziwie się, jeśli ks. biskup potraktuje wasz kościół jako filialny i przeniesie siedzibe parafii do najbliższej. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Parafia jest WASZA a nie księdza. Ludzie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie zejdzmy z drzewa i otwórzmy oczy!!!! Wystarczy tylko rozwiązać jedną sprawę i wszystko samo się ułoży!!! OPODATKUJMY KOŚCIÓŁ (księży) !!! I wszystko ułoży się jak w bajce!!! A jeszcze jak by znieśli celibat to już byśmy żyli w raju na ziemi!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to za ludzie mieszkają w tym Jeleńcu czyżby to byli sami jelenie mam nadzieje, że nie którzy wypisuja takie pozytywnie inaczej opinie o swoim ks. proboszczu, cóż to za parafianie, którzy są tylko odważni na forum internetowym, a nie potrafią porozmawiać w cztery oczy jak maja jakieś zarzuty, wyjaśnić o co chodzi, a nie publicznie oczerniać i osadząć ,, Nie sadźcie, abyście nie byli sadzeni". Nie można przecież wszystkiego na raz zrobić, na wszystko przyjdzie czas, a ksiądz też musi gdzieś mieszkać, a poza tym to nie jest ta plebania na własność tylko na pożytek także przyszłym księżom, którzy kiedyś bedą mieszkać, więc po co tyle nerwów?Chyba każdy z nas chciałby mieszkać w normalnych i dogodnych warunkach, a może się myle???A może to tylko nieuzasadniona konkretnie zazdrość, że potrafi zorganizować i stworzyć wiele dzieł?A że mieszka z rodzicami, czy to źle, bo ja myśle,że wprost przeciwnie ja widze same pozytywy.Skąd tyle jest w Was złośći i nienawiści do osoby kapłana, przecież prowadzi Was do zbawienia, a pomyśleliście żeby się za niego pomodlić?Znając osobiście księdza to nie jest osoba, która chciałaby w jaki kolwiek sposób zaszkodzić, wręcz odwrotnie jest otwarty, pracowity,gościnny,oddany służbie Bogu i ludziom. Mam nadzieje,że jeśli ktoś to przeczyta to sie przynajmniej kilka razy zastanowi za nim coś na kogoś napisze, co może byś krzywdzące dla drugiej osoby, a takie wypowiedzi tu także były i to bardzo, jakbyście się wtedy czuli ,czy było Wam miło, chyba nie.Zapraszam do przemyślenia co do niektórych osób swojego nieco wypaczonego toku myślenia. A dla Ciebie ks. Stanisławie życzymy dużo zdrowia, wytrwałości, siły w tych trudnych czasach pracy duszpasterskiej, nie martw się jesteśmy z Tobą.Niech Bóg Ci błogosławi i obdarzy potrzebnymi łaskami.Pozdrawiam wszystkich!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwracam się tymi słowami poraz drugi - Szanowni Państwo, nawet nie wiem gdzie jest ta parafia i wiedziec nie chcę. Bardzo proszę,skończmy ten temat. Niektóre wypowiedzi na tym forum przypominają zapisy z jakiegoś brukowca, który już dawno osiągnął dno. "Gdy brat twój zgrzeszy przeciw Tobie, idź i upomnij go w cztery oczy" (Mt. 18:15) " Błogosławcie, a nie złorzeczcie!"(Rz. 12:14) Niech nam Pan w nowym roku 2009 wszystkim błogosławi , darzy swoimi łaskami, pokojem i strzeże byśmy nie upadli w drodze do wiecznego zbawienia. Bardzo proszę - skończmy ten temat, nie wpisujmy nowych wątków. Z Bogiem Młoda, ale głęboko wierząca i praktykująca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja to już nie wiem jak było.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Co to za ludzie mieszkają w tym Jeleńcu czyżby to byli sami jelenie mam nadzieje, że nie którzy wypisuja takie pozytywnie inaczej opinie o swoim ks. proboszczu, cóż to za parafianie, którzy są tylko odważni na forum internetowym, a nie potrafią porozmawiać w cztery oczy jak maja jakieś zarzuty, wyjaśnić o co chodzi, a nie publicznie oczerniać i osadząć ,, Nie sadźcie, abyście nie byli sadzeni". Nie można przecież wszystkiego na raz zrobić, na wszystko przyjdzie czas, a ksiądz też musi gdzieś mieszkać, a poza tym to nie jest ta plebania na własność tylko na pożytek także przyszłym księżom, którzy kiedyś bedą mieszkać, więc po co tyle nerwów?Chyba każdy z nas chciałby mieszkać w normalnych i dogodnych warunkach, a może się myle???A może to tylko nieuzasadniona konkretnie zazdrość, że potrafi zorganizować i stworzyć wiele dzieł?A że mieszka z rodzicami, czy to źle, bo ja myśle,że wprost przeciwnie ja widze same pozytywy.Skąd tyle jest w Was złośći i nienawiści do osoby kapłana, przecież prowadzi Was do zbawienia, a pomyśleliście żeby się za niego pomodlić?Znając osobiście księdza to nie jest osoba, która chciałaby w jaki kolwiek sposób zaszkodzić, wręcz odwrotnie jest otwarty, pracowity,gościnny,oddany służbie Bogu i ludziom. Mam nadzieje,że jeśli ktoś to przeczyta to sie przynajmniej kilka razy zastanowi za nim coś na kogoś napisze, co może byś krzywdzące dla drugiej osoby, a takie wypowiedzi tu także były i to bardzo, jakbyście się wtedy czuli ,czy było Wam miło, chyba nie.Zapraszam do przemyślenia co do niektórych osób swojego nieco wypaczonego toku myślenia. A dla Ciebie ks. Stanisławie życzymy dużo zdrowia, wytrwałości, siły w tych trudnych czasach pracy duszpasterskiej, nie martw się jesteśmy z Tobą.Niech Bóg Ci błogosławi i obdarzy potrzebnymi łaskami.Pozdrawiam wszystkich!
Ja na początku pozdrawiam wszystkich myślących i wierzących i ciebie gościu oczywiście!! Podejrzewam że bardzo dużo słuchasz "ojca dyrektora" ! Nie wiem co widzisz pozytywnego w tym całym zamieszaniu .? Ciekawe dlaczego poprzedni ksiądz przyjmował we wszelakich sprawach po staropolsku "gość w dom , Bóg w dom" a ten wychodzi z założenia "stój dziadu na schodach" .. Podejrzewam że nie chce być jak "ojciec dyrektor" i nie przejmując się ślubami ubóstwa i chełpi się bogactwem do tego stopnia że żadna z wysokich rangą głów kościoła boi się zwrócić mu uwagę !!! Więc podejrzewam że ks.Stanisław boi się pokazać ludziom przepych plebanii !!! Więcej nie chce mi się pisać bo to daremne !!! I na koniec też niech Bóg będzie z Tobą i cię błogosławi ale łaskami niech nie obdarza tylko jasnością umysłu !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niewierny napisał:
Ja na początku pozdrawiam wszystkich myślących i wierzących i ciebie gościu oczywiście!! Podejrzewam że bardzo dużo słuchasz "ojca dyrektora" ! Nie wiem co widzisz pozytywnego w tym całym zamieszaniu .? Ciekawe dlaczego poprzedni ksiądz przyjmował we wszelakich sprawach po staropolsku "gość w dom , Bóg w dom" a ten wychodzi z założenia "stój dziadu na schodach" .. Podejrzewam że nie chce być jak "ojciec dyrektor" i nie przejmując się ślubami ubóstwa i chełpi się bogactwem do tego stopnia że żadna z wysokich rangą głów kościoła boi się zwrócić mu uwagę !!! Więc podejrzewam że ks.Stanisław boi się pokazać ludziom przepych plebanii !!! Więcej nie chce mi się pisać bo to daremne !!! I na koniec też niech Bóg będzie z Tobą i cię błogosławi ale łaskami niech nie obdarza tylko jasnością umysłu !!!
Będę się modliła, żeby Pan Bóg w pierwszej kolejności CIEBIE obdarzył CIĘ łaską jasności umysłu, ODROBINY pokory i szacunku do innych ludzi !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No szok!!! To ten temat jeszcze żyje? Aż trudno w to uwierzyć!!! A swoją drogą to kimże jest ten jakiś tam ksiądz że tyle szumu wokół niego? Nie róbcie mu reklamy bo się zmieni w gwiazdora i drugi Wiśniewski a nawet Rubik nam wyrośnie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lilith napisał:
No szok!!! To ten temat jeszcze żyje? Aż trudno w to uwierzyć!!! A swoją drogą to kimże jest ten jakiś tam ksiądz że tyle szumu wokół niego? Nie róbcie mu reklamy bo się zmieni w gwiazdora i drugi Wiśniewski a nawet Rubik nam wyrośnie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na początek prosze :RODZINA/PRZYJACIELE KSIEDZA NIECH NIE ZAWIERAJA GŁOSU - niestety nie są obiektywni , ponieważ liczy sie obiektywne spojrzenie . Patrzac na temat zupelnie z boku widac zasadnicza roznice pomiedzy postami : jedne faktycznie dobrze zyczace ksiedzu , drugie - udajace posty z boku a niestety pisane ewidentnie przez bliskie osoby -dla ksiedza , ktore wrecz go wychwalaja -co jest ewidentnie przesadzone -umioru poprosze umiaru , 3 opinie ---negatywne . Czy Moi Drodzy takim tematem ciagnietym od pazdziernika nie powinna zajac sie kuria ? Czy w tym momencie ma mało informacji anonimowych , ktore sa ewidentnym dowodem na krzywdzace działanie Ksiedza w imieniu Kościoła ?Czy nie zdaje sobie sprawy iz to negatywnie działa na wiare ... osłabia ja .....dlaczego wiec nikt z tym nic nie zrobi???????? Dlaczego kuria nie reaguje , z jakiego powodu nic nie mowi ? Nikt nie potepia faktu iz mieszkaja Rodzice - to jest ok , ale dlaczego oni szydza z parafian, wysmiewaja sie ze kobiety chodza w spodniach -ironizują , naśladuja czy to jest w porzadku , czy przystoi zachowaniu MAtki Duchownego ? jakim prawem oceniaja ? na jakiej podstawie ? stajnia ...piekne konie i uboki ksiadz -nie pasuje mi to !dlaczego prafafian przyjmuje w piwinicy ? Ba ... nie wszystkich to wiemy .... są i bardziej uprzywilejowani ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mavrion napisał:
Parafianie! Dziś wielki bunt... A kilkaset lat temu, kiedy powstawał wasz kościół? Skąd wzięły się pieniądze na jego budowę? To wasi przodkowie ciężką społeczną pracą i własnymi środkami zbudowali ten kościół. Ks. Kluska próbuje ratować tą parafię. W starej plebanii było baaardzo kiepsko i to dobrze, że Kapłan dba o ten budynek, bo przecież następny ksiądz proboszcz, który na pewno za ok. 4 lata (jeśli przez was nie wcześniej) przybędzie do waszej parafii będzie miał normalne warunki życia. Jeśli plebania była by już piękna i nowa, to logiczne, że priorytetem były by inne remonty. Widząc waszą "gorliwość" i poczucie odpowiedzialności za własną parafię, to nie zdziwie się, jeśli ks. biskup potraktuje wasz kościół jako filialny i przeniesie siedzibe parafii do najbliższej. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Parafia jest WASZA a nie księdza. Ludzie!!!
bo przecież następny ksiądz proboszcz, który na pewno za ok. 4 lata (jeśli przez was nie wcześniej) - oby Twe słowa byly prorocze ... kolejna kwestia Prosze Zdecyduj sie czy to jest tez Nasza parafia czy tez twoja .... skoro z niej nie jestes .. to mam pytanie skad wiesz na temat bylego stanu plebani ? byłeś/aś w niej ? bo jeżlei nie to nie masz prawa osądzac słuchajac tylko głosów innych ... ps.nikt nie mowi ze remont plebani jest zly... ale juz go wystarczy !! Kazdy liczyl iz po 2 latach remontów plebani, budynków gospodarczych przyjdzie czas na piekny zabytkowy - barokowy kościół .. w który ostatni raz (powazna sumy) zainwestowała parafia wraz z przewodnictwem ŚP Wacława- PAnie Świec nad Jego Dusza! cytat ''jeśli ks. biskup potraktuje wasz kościół jako filialny i przeniesie siedzibe parafii do najbliższej ''- bez obaw Kosciół jest zabytkowy , ma ogromna wartosc nie tylko materialna , a najblizszy Kościół znajduje sie jakies 6 km dalej ....... nigdy w życiu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
on.. napisał:
na początek prosze :RODZINA/PRZYJACIELE KSIEDZA NIECH NIE ZAWIERAJA GŁOSU - niestety nie są obiektywni , ponieważ liczy sie obiektywne spojrzenie . Patrzac na temat zupelnie z boku widac zasadnicza roznice pomiedzy postami : jedne faktycznie dobrze zyczace ksiedzu , drugie - udajace posty z boku a niestety pisane ewidentnie przez bliskie osoby -dla ksiedza , ktore wrecz go wychwalaja -co jest ewidentnie przesadzone -umioru poprosze umiaru , 3 opinie ---negatywne . Czy Moi Drodzy takim tematem ciagnietym od pazdziernika nie powinna zajac sie kuria ? Czy w tym momencie ma mało informacji anonimowych , ktore sa ewidentnym dowodem na krzywdzace działanie Ksiedza w imieniu Kościoła ?Czy nie zdaje sobie sprawy iz to negatywnie działa na wiare ... osłabia ja .....dlaczego wiec nikt z tym nic nie zrobi???????? Dlaczego kuria nie reaguje , z jakiego powodu nic nie mowi ? Nikt nie potepia faktu iz mieszkaja Rodzice - to jest ok , ale dlaczego oni szydza z parafian, wysmiewaja sie ze kobiety chodza w spodniach -ironizują , naśladuja czy to jest w porzadku , czy przystoi zachowaniu MAtki Duchownego ? jakim prawem oceniaja ? na jakiej podstawie ? stajnia ...piekne konie i uboki ksiadz -nie pasuje mi to !dlaczego prafafian przyjmuje w piwinicy ? Ba ... nie wszystkich to wiemy .... są i bardziej uprzywilejowani ...
Drodzy Parafianie z Jeleńca. Dziwię się i po prostu brakuje mi słów na to Wy wprawiacie. Doceńcie wreszcie tego człowieka i zamiast go krytykować to wesprzyjcie modlitwą. On się stara i poświęca swoje życie dla Was, tak jak każdy Ksiądz. Stara się jak najlepiej wypełniać swoje powołanie. A My jako wspólnota Kościoła powinniśmy ich wspierać. Boję się, że jeśli ta sprawa będzie się dłużej ciągnęła to ten Ksiądz tego nie wytrzyma i od Was odejdzie. Ale jeszcze bardziej boję się o samego Księdza, że przez tą całą sytuację może się zamknąć w sobie i to będzie ogromna strata dla Kościoła!!! Zastanówcie się nad tym jak wasze opinie mogą i krzywdzą inne osoby. POZDRAWIAM I MODLĘ SIĘ ZA WAS I KS. STANISŁAWA :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że ksiądz częściowo sobie zasłużył na to co się dzieje wokół jego osoby. Jego zachowanie często nie przypominało zachowania osoby duchownej - mam tu namyśli pewne żarty, które księdzu raczej nie przestoją oraz odzywki kierowane do młodzieży podczas zbierania tacy. Ogłoszenia też czasami pozostawiały wiele do życzenia... Ludzie się buntują, ponieważ remont plebani i placu wokół niej skończył się już jakiś czas temu, a nic nie zostało zrobione przy kościele. Poprzedni ksiądz przyzwyczaił nas do tego, że robił zupełnie odwrotnie i stąd te komentarze na temat remontu. Myślę, ze dobrawola księdza jak i parafian jakoś załagodzi te sprawę. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A któż tak dokładnie oglądał księdza pokoje, że zobaczył wylęgarnię pcheł?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt z tymi pchłami to ostre przegięcie ! Ksiądz Wacław może nieco mniej dbał o stan ciała niż ksiądz Staś. Był człowiekiem starym schorowanym i bardziej dbał o kościół niż plebanię ale to nie powód by wypisywać takie głupoty zwłaszcza że nie ma go już wśród nas. Jeżeli ktoś sądzi że ta burza medialna jak sam ksiądz Staś mówi wpłyneła na jego postępowanie jest w wielkim błędzie Przy okazji Odwiedzin duszpasterskich /kolędy/ w prawie każdym domu padało pytanie o składki jeśli ktoś nie deklarował płacenia padała delikatna sugesta że w przyszłym roku może kolędy nie być i coś tam jeszcze o jehowych Winszuję tupetu Ksieże Stanisławie ! ps. Ponoć rada parafialna ma wystąpic o likwidację strony .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To fakt ks.Wacław interesował się parafianami za jego czasów były msze dla dzieci a teraz znikły!!! A śmieszna sprawa z tymi szmatkami na ławkach !!!Twierdzi że to dla dziewczynek co chodzą w mini i w stringach ....no ciekawe kiedy on im pod spódnice zaglądał by sprawdzić jakie majtki noszą????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lilith napisał:
To fakt ks.Wacław interesował się parafianami za jego czasów były msze dla dzieci a teraz znikły!!! A śmieszna sprawa z tymi szmatkami na ławkach !!!Twierdzi że to dla dziewczynek co chodzą w mini i w stringach ....no ciekawe kiedy on im pod spódnice zaglądał by sprawdzić jakie majtki noszą????
OPAMIĘTAJ SIĘ DZIEWCZYNO i skończ już dziewczyno, wypisywanie tych bzdur zanim napiszesz o jedno słowo za dużo. Nie wiem już jak tłumaczyć takim typom jak TY, że krzywdzisz w ten sposób wielu ludzi. Nie należ nikomu źle życzyć ale z tego co piszesz to dochodzę do wniosku, że zrozumiesz całe zło, które wyrządzasz innym swoim postępowaniem, jak sama doświadczysz na sobie podłości innych ludzi!!! BĘDĘ SIĘ ZA CIEBIE MODLIŁ, żebyś wcześniej się OPAMIĘTAŁA i o łaskę POKORY dla Ciebie !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Eeeeee ja tu czegoś nie rozumiem ....komu i w jaki sposób ja źle życzę? Ty "zdziwiony" to raczej zmień nick na "nawiedzony"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
parafianin2 napisał:
Negatywne wypowiedzi zmuszają ponownie mnie do zajęcia stanowiska. Zastanawia fakt dlaczego parafianie, którzy mówią źle o działaniach księdza proboszcza niezauważaną jego dobrych cech. Dlatego nie dziwię się internautom, którzy bazując na pomówieniach wydają negatywne opinie, a fakty są następujące: Dwa lata pobytu ks. Proboszcza w parafii to lata wielkiej odnowy zarówno duchowej jak i gospodarczej. Wszelkie działania jak i prace a także wysokość składek uzgadniane były z Radą Parafialną – nie były indywidualną decyzją Proboszcza. Tam gdzie prowadzi się inwestycje zrozumiałe jest ze potrzebne są środki finansowe, a Kościół jako instytucja utrzymuje się z datków parafian. Być wierzącym katolikiem to nie tylko modlić się, ale przyjąć na siebie obowiązek złożenia ofiary materialnej. Dziwię się, że część parafian uważa że utrzymanie parafii to nie ich obowiązek. Nieprawdą jest, że ks. Proboszcz dba wyłącznie o budynki parafialne a nie dba o Kościół. Plebania i budynek kościoła stanowi całość i kształtuje wizerunek parafii. Odremontowana plebania upiększa otoczenie kościoła. Cieszy oczy parafian a także przyjezdnych gości. Nieprawdą też jest, że ks. Proboszcz zamyka się w swoim prywatnym folwarku, a nie otwiera się na ludzi i dla nich nic nie robi. Zaprzeczam, że kościół nie był ogrzewany. W ubiegłą zimę ogrzewały kościół grzejniki elektryczne, także w kościele była zawsze temperatura dodatnia. Ponadto zakupił urządzenia do obniżenia wilgotności powietrza, osuszające mury kościoła. Do kaplicy w Sarnowie w której odprawiają się co niedzielę Msze Św. zakupił nagłośnienie oraz nad ołtarz główny obraz bardzo piękny i okazały z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Z jego inicjatywy przebudowano społecznie przez mieszkańców Sarnowa schody wejściowe do kaplicy. Ks. Proboszcz wzbogaca życie duchowe parafii. Jest założycielem i współpracuje z różnorodnymi formacjami modlitewnymi w parafii. Należą do nich: Parafialne Koło Caritas, Szkolne Koło Caritas, Ruch Czystych Serc, Ruch Oazowy. Swoje uzdolnienia muzyczne nie oszczędzając swojego wolnego czasu wykorzystuje w pracy ze Scholą Młodzieżową, która swoim śpiewem i programem artystycznym wzbogaca duchowo niedzielne Msze św. a także pierwsze czwartki miesiąca. Ks. Proboszcz jest organizatorem wielu akcji charytatywnych np. na rzecz dzieci misyjnych jak też w tym roku jest organizatorem akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” Zorganizował obóz letni dla dzieci z parafii. Spotyka się systematycznie z grupami modlitewnymi z parafii, jest bardzo mocno zaangażowany w katechezy „Chrzest Święty w misji Kościoła”. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia ks. Proboszcz organizuje spotkania opłatkowe z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Jest księdzem otwartym na współpracę. Ma dobre plany co do parafii. Dajmy szansę na ich realizację. Nie rańmy Jego Serca, bo na to nie zasługuje. Jego entuzjazm i zapał do pracy na rzecz korzystnych zmian w parafii zasługuje na nasze uznanie.
zakupil pare zeczy nie ma co. ale za nasze pieniadze wiec czym sie tu chwalic? jestem za skladkami, ksiadz nie zasluzyl na taka nagonke ale bez winy nie jest. gdzie jest parking przy kosciele?! ksiadz sobie nawywalal pisku i gruzu a parafianie maja to sprzatac? z jakiej racji? to jest przegiecie! po drugie- czy ktos z parafian probowal sie dostac do wc? przy kosciele. jakie bylo takie bylo, mozna bylo zrobic co kto musial, zwlaszcza osoby starsze i dzieci. a teraz?! koniki tam maj wybieg. to tez przegiecie. to samo z cenami jakiem ksiadz dyktuje na ogloszeniach. sa nie realne. ks. nie liczy sie z tym ze sa w parafi osoby ktore pracuja przy zakladaniu naglosnienia, w magazynach itd. i naglosnienie tyle nie kosztuje... i dywaniki jakos drogo wyszly.... ale jest jeden plus. plebania to mala willa wiec moze sie za kosciol wezmie! wiec dajcie mu za pokute codzienne spotkania z pawlaczykowa i do dziela!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...